Catering w dużych miastach i małych miejscowościach
Catering jest coraz popularniejszą usługą. Stykamy się z nim niemal wszędzie: podczas uroczystości rodzinnych, szkoleń i konferencji biznesowych, jak również w pracy i w szkole. Czy jednak jest to usługa zarezerwowana wyłącznie dla mieszkańców dużych miast? Czy w mniejszych miejscowościach jest popyt na usługi cateringowe?
Rynek cateringowy w Polsce
Rynek cateringowy jest najlepiej rozwinięty w dużych miastach wojewódzkich. W tych miastach duża część osób decyduje się na korzystanie z oferty cateringowej na co dzień. W Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, czy Wrocławiu oprócz tradycyjnych usług cateringowych mamy możliwość skorzystania z personalizowanej diety przygotowywanej pod potrzeby klienta. Ogromną popularnością cieszy się współcześnie tzw. zdrowy catering, w ramach którego serwowane są odpowiednio zbilansowane, zdrowe posiłki.
Niemniej popularny w ostatnim czasie stał się także catering wegetariański, wegański i bezglutenowy. Warto jednak nadmienić, że na te wszystkie dogodności mogą sobie pozwolić najczęściej wyłącznie mieszkańcy dużych miast. Ze względu na ogromne zainteresowanie cateringiem dietetycznym, jest on coraz częściej dostępny także dla mieszkańców mniejszych miejscowości, ale najczęściej tych położonych w niedalekiej odległości od miast wojewódzkich. W małych miejscowościach na specjalistyczny catering dietetyczny nie ma wystarczającego popytu. W małych miejscowościach wciąż najpopularniejszy jest catering linii zimnej. Doskonale sprawdza się w dużych i mniejszych firmach. Zarówno w dużych, jak mniejszych miastach dużą popularnością cieszy się catering okolicznościowy, a więc usługa przygotowywania i dostarczania posiłków na konkretną okoliczność: przyjęcia, wesela, czy innego rodzaju uroczystości rodzinne oraz święta.